a

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium natus error sit omnis iste natus error sit voluptatem accusantium.

@2018. Select Theme All Rights Reserved.

góra

Projekty - Granit naturalny

projekt podjazdu granit (3)

Wymarzony podjazd do domu – jak go zaprojektować?

Otwierająca się automatycznie brama, luksusowy samochód wjeżdżający po podjeździe nowoczesnej willi lub eleganckiego, klasycznego domu. Wszystko to nagrane ujęciem z lotu ptaka. Właśnie tak zaczyna się wiele filmów prezentujących jakąś nieruchomość. Istotną rolę w takiej scenie odgrywa podjazd do domu. Nie ma w tym przypadku – to celowy zabieg. Podjazd to ważne miejsce każdej nieruchomości.

Podjazd to droga prowadząca gości i domowników pod drzwi. Może on przykuwać wzrok przechodniów i kierować go dalej, wprost na bryłę budynku. Dlatego tak ważne jest dołożenie wszelkich starań, by podjazd przed domem był zaprojektowany i wykonany jak najlepiej. Musi też być trwały. Z tego powodu warto zdecydować się na wytrzymałe materiały.

Dobry podjazd do domu – czym się charakteryzuje?

Podjazd może pełnić wiele funkcji. Wszystko zależy od jego powierzchni, ilości miejsca, jakim dysponujemy przed domem, czy po prostu naszych oczekiwań. Jego podstawową funkcją jest połączenie wjazdu na posesję, czyli bramy, z garażem lub miejscem postojowym, oraz wejściem do budynku. Podjazd może być użytkowany przez samochody ipieszych. Inną opcją są dodatkowe chodniki lub alejki i rozdzielenie ruchu kołowego zruchem pieszych.

Podjazd może być dodatkowym miejscem postoju samochodów naszych gości. Jeśli jest dostatecznie duży pełni funkcję placu manewrowego, gdzie wygodnie wykręcimy, by na przykład zaparkować w garażu tyłem. Podjazd pełni także funkcje reprezentacyjne. Powinien on się komponować z terenami zielonymi naszego ogrodu i pozostałymi elementami zagospodarowania przestrzeni. Dobrze by swoim stylem nawiązywał do budynku. Wtedy całość nieruchomości będzie mieć spójny i harmonijny wygląd.

Zaprojektowanie podjazdu tak by był jednocześnie funkcjonalny, trwały i atrakcyjny wizualnie może okazać się nie lada wyzwaniem. Dlatego warto skorzystać z usług profesjonalistów, którzy uwzględnią nasze oczekiwania i wszelkie aspekty techniczne. Usługi projektowe to świetny sposób na piękny i praktyczny podjazd i teren wokół domu, firmy, czy innego obiektu. A to wszystko bez potrzeby nadmiernego angażowania się w niuanse techniczne iprocesy projektowe. Udział architekta to gwarancja spełnienia podstawowych zasad i norm projektowych. Określają one takie parametry jak minimalne wymiary poszczególnych obszarów podjazdu, czy dopuszczalne poziomy nachylenia. Dzięki spełnieniu tych zaleceń użytkowanie tej przestrzeni będzie wygodne, a manewrowanie autem bezproblemowe. Odpowiednie spadki i odwodnienia wyeliminują zbieranie się wody deszczowej, a zimą ograniczą oblodzenie.

Inspiracje na wymarzony podjazd do domu

Jednym z bardziej popularnych materiałów używanych do budowy podjazdu jest kostka granitowa. Kostka cięta to sprawdzone, klasyczne rozwiązanie. Jeśli chcemy postawić na nieco bardziej rustykalny lub dworkowy styl, wybierzmy kostkę łupaną. Wykończona nią powierzchnia cechuje się ciekawą strukturą, przełamującą monotonie nawet dużego obszaru.

Płyty granitowe to wyroby o nieco większym rozmiarze. Świetnie współgrają z nowoczesną i modernistyczną architekturą. Szczególnie ciekawie prezentują się płyty o prostokątnym formacie, ułożone na mijankę. Jednak sposobów ułożenia każdego materiału jest wiele i najważniejsze by stworzona kompozycja współgrała ze stylem całej nieruchomości.

Wszelkie wyroby z granitu to niezwykle trwałe, praktycznie wieczne produkty. Cechują się ogromną wytrzymałością na zmieniające się warunki atmosferyczne. Mają dużą wytrzymałość mechaniczną i są przystosowane do znacznych obciążeń. Z tego powodu sprawdzą się także w intensywnie użytkowanych przestrzeniach komercyjnych.

Bogaty asortyment wyrobów z granitu naturalnego sprawia, że możemy wybierać spośród różnorodnych materiałów na nasz podjazd, alejki i schody. Wybierając wsparcie ekspertów, którzy przygotują dla nas projekt z atrakcyjnymi wizualizacjami, zyskujemy coś jeszcze. Ważny dla wielu Inwestorów spokój i pewność, że wszystko zostało dobrze zaprojektowane i zaplanowane. Opracowanie uzupełnione o dokładny wykaz materiałów umożliwia nam zaplanowanie budżetu i znacząco ułatwia zakupy wszystkiego, co potrzebne do zbudowania wymarzonego podjazdu do naszego domu!