a

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium natus error sit omnis iste natus error sit voluptatem accusantium.

@2018. Select Theme All Rights Reserved.

góra

Projekty - Granit naturalny

Ogród zimowy - relaks przez cały rok

Ogród zimowy – relaks przez cały rok

Ogród zimowy to atrakcyjne miejsce, w które powinien zainwestować każdy miłośnik prawdziwej estetyki. Z jednej stroną wspaniale zastępuje ogród także zimą, z drugiej może być rozwinięciem przestrzeni domowej, w której relaks staje się czymś wyjątkowym.

Dlaczego warto wybudować ogródek zimowy?

Miła dla oka, przytulna, pełna roślin przestrzeń to hasła, którymi można opisać ogród zimowy. Czy warto go mieć w swoim domu? Ależ naturalnie, gdyż jest on swoistym łącznikiem pomiędzy budynkiem a naturą, a do tego oryginalną alternatywą dla ogrodu. Decydując się na ogródek zimowy z jednej strony można w praktyczny i niezwykle estetyczny sposób przedłużyć część mieszkalną, z drugiej natomiast mieć realną namiastkę przyrody tuż pod ręką.

Ogromnym atutem ogrodów zimowych są jednak nie tylko względy praktyczne. Odpowiednio je aranżując, można bowiem zyskać wspaniałą przestrzeń wypoczynkową, z której – gdy postawisz na ogród zimowy całoroczny – będziesz mógł korzystać bez względu na temperaturę, czy aurę za oknem.

Jak i gdzie wybudować ogródek zimowy całoroczny?

Pojawia się pytanie: ogród zimowy – jaka aranżacja będzie najlepsza? Wszystko zależy od miejsca, w którym zamierzasz zrealizować projekt. Do wyboru są bowiem liczne materiały, z których każdy umożliwi stworzenie wspaniałej przestrzeni.

Ogródek zimowy wolnostojący

Niegdyś zwany oranżerią, aktualnie znany jako ogród zimowy wolnostojący – oszklony budynek, który jest miejscem doskonałym do uprawy roślin – nie tylko sezonowych. To idealne rozwiązanie dla osób, które nie chcą ingerować w konstrukcję budynku, a marzy im się szklany ogród zimowy.

Ogród zimowy na tarasie

Świetnym pomysłem jest też ogród zimowy na tarasie, który można traktować jako oryginalną formę zabudowy. Pomysł ten znajdzie zastosowanie zarówno w nasłonecznionych, jak i również położonych w cieniu miejscach, umożliwiając korzystanie z tarasu nawet podczas niekorzystnej pogody. Wykorzystując płyty tarasowe czarne na wyłożenie podłoża, możesz nadać mu nowoczesnego designu, jak i ułatwić sobie jego sprzątanie.

Ogród zimowy z pełnym dachem

Kto powiedział, że ogrody zimowe nowoczesne muszą być całe szklane? Nie ma problemu, aby wykonać przecież ogród zimowy z pełnym dachem, który wspaniale wpisze się w koncepcję nowoczesnych domów wolnostojących.

Ogród zimowy na balkonie

Jeśli dysponujesz balkonem, jego również możesz przekształcić! Ogród zimowy na balkonie to wspaniała propozycja dla osób, które chcą się odseparować od ulicy lub sąsiadów. Rozwiązanie takie znajdzie zastosowanie nawet na wyższych kondygnacjach! Ogród zimowy na piętrze nie tylko uatrakcyjni budynek, ale umożliwi odpoczynek z dala od zgiełku.

Ogród zimowy drewniany

Poza nowoczesnymi projektami takimi jak ogrody zimowe z aluminium, wart uwagi powinien być też ogród zimowy drewniany, który sprawdzi się wspaniale na każdej posesji. Choć jego koszt bywa nieco wyższy niż w przypadku innych materiałów, to jest uniwersalny, ponadczasowy i będzie się doskonale prezentował przez długie lata.

Szklany ogród zimowy

Szklane ściany, przez które nieśmiało przedzierają się promienie słońca, a wśród nich Ty z ulubioną książką w towarzystwie wielkich palm i śródziemnomorskich roślin zielonych – widzisz ten obraz? To znaczy, że strzałem w dziesiątkę będzie dla Ciebie ogród zimowy cały ze szkła, który jest częścią domu – kolejnym, choć nieco innym od wszystkich pokojem, w którym można wypocząć.

Porozmawiajmy o kosztach… Ogrody zimowe – cena jest zależna przede wszystkim od miejsca oraz zastosowanych materiałów. Znaczenie ma to, czy są to ogrody zimowe na wymiar, czy mają ogrzewanie lub inne udogodnienia.

Jak zaaranżować ogródek zimowy nowoczesny?

Nie wiesz, jak urządzić dom z ogrodem zimowym? Najlepiej jest podejść do tematu tak jak do aranżacji wnętrz – zwrócić uwagę na posadzki, do których wyłożenia mogą posłużyć duże płyty tarasowe. W kwestii ścian i dekoracji rozmaitych miejsc sprawdzi się kamień ogrodowy dekoracyjny, który można wybrać z licznych kształtów i odcieni. Przydatne mogą być też rozmaite dodatki, a także parapety szlifowane, które zmienią aranżację w kompletną. Do urządzenia warto jednak wykorzystać również inne rzeczy:

Meble do ogrodu zimowego

Aby móc miło spędzać czas, dobrze jest zainwestować w meble do ogrodu zimowego takie jak stół, czy krzesła. Dla większego komfortu można wybrać też wygodniejsze fotele, czy pojemniejsze ławy, dzięki którym zmieści się więcej osób.

Rośliny do ogrodu zimowego

Czym byłby ogród bez roślin? Jeśli chodzi o rośliny do ogrodu zimowego, możliwości są ogromne! Należy jedynie pamiętać, aby dopasować je do stopnia nasłonecznienia i warunków – inne gatunki sprawdzą się w całorocznych, natomiast inne powinny zasilić gotowe ogrody zimowe sezonowe, w których nie zainstalowano ogrzewania.

Ogród zimowy z kominkiem

Świetnym pomysłem jest ogród zimowy z kominkiem, dzięki któremu przestrzeń nie tylko zyskuje ciekawą dekorację, ale przy tym staje się bardziej praktyczna. Można wykorzystywać go bowiem jako ogrzewanie i dzięki temu uprawiać ciepłolubne gatunki roślin.

Czy ogród zimowy powinien być ogrzewany?

Ogrody zimowe dzielą się na sezonowe oraz całoroczne, przy czym zarówno jedne, jak i drugie mają swoich sympatyków. Różni je od siebie przede wszystkim obecność ogrzewania, które dla jednych jest potrzebne, gdyż traktują przestrzeń jako część domu, a dla innych – zbędne, gdyż uznają ogród zimowy za miejsce używane okazjonalnie w sezonie. To, czy ogród zimowy powinien być ogrzewany, jest więc kwestią bardzo indywidualną i zależy od potrzeb i stylu życia inwestorów.

Sposób na letni relaks cały rok – projekty domów z ogródkiem zimowym

Jeśli marzy Ci się nowoczesna aranżacja ogrodu, nie wystarczą same drzewka i równo przystrzyżony trawnik. Z myślą o Tobie powstały projekty domów wzbogacone o ogród zimowy nowoczesny, dzięki któremu cała posesja natychmiast prezentuje się ekskluzywnie i oryginalnie. Ogrodowa strefa relaksu – jak ją urządzić, aby była funkcjonalna, a przy tym efektowna? Najlepiej jest sięgnąć po projekty domów, uwzględniające nie tylko balkony, czy tarasy, ale również wbudowane w konstrukcję ogrody zimowe, dzięki którym budynek staje się jeszcze bardziej przyjazny dla domowników. Projekty domów z ogrodem zimowym to niemały luksus, dlatego, jeśli cenisz sobie komfort i nietuzinkowe rozwiązania, może być doskonałym rozwiązaniem dla Ciebie!